زمان انتشار خبر: سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۷

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: امکان ادامه تحصیل معلمان با مدرک کارشناسی تا مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان از سال تحصیلی آینده فراهم شده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  دکتر محمود مهر محمدی در جمع خبرنگاران گفت: معلمان با مدرک تحصیلی کارشناسی از سال تحصیلی آینده می توانند در هفت رشته روانشناسی تربیتی، مشاوره، مدیریت آموزشگاهی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی، ادبیات فارسی و برنامه ریزی درسی تا مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل دهند.
وی افزود: دانشگاه فرهنگیان از سال تحصیلی آینده همچنین برای جبران کمبود معلمان ورزش در مدارس دانشجو در رشته تربیت بدنی می پذیرد.
وی خاطر نشان کرد: دانشگاه فرهنگیان با80 تا100میلیارد تومان کمبود اعتبار روبروست و بنابراین مجبوریم بخشی از هزینه های رفاهی همچون هزینه های خوابگاهی و غذایی را از دانشجویان دریافت کنیم.
وی به جذب اعضای هیئت علمی در این دانشگاه اشاره و اضافه کرد: هم اکنون اعضای هیئت علمی در این دانشگاه کمتر از10نفر است و ما برای برخی رشته ها از استادان دانشگاه های دیگر استفاده می کنیم.
مهر محمدی تاکید کرد: کمبود استاد و اعضای هیئت علمی این دانشگاه باعث شده است که دانشجویان در انتخاب واحد و انتخاب استاد نقشی نداشته باشند و واحدهای مشخص با استادان مشخص به آنها داده شود.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان به پژوهش های دانشجویی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: به واحدهای دانشگاهی این دانشگاه تاکید کرده ایم که پژوهش های دانشجویی در این دانشگاه ها باید به صورت گروهی و با حداقل سه دانشجو انجام شود.
مهر محمدی افزود: دانشگاه فرهنگیان هم اکنون60هزار دانشجو در45رشته آموزشی در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دارد و قرار است برای سال تحصیلی آینده بیش از 17هزار دانشجو از آزمون سراسری بپذیرد.
 

منبع : نیم نگاهی به افق |ادامه تحصیل فرهنگیان تا کارشناسی ارشد
برچسب ها : دانشگاه ,فرهنگیان ,کارشناسی ,تحصیلی ,دانشجو ,آینده ,دانشگاه فرهنگیان ,تحصیلی آینده ,اعضای هیئت ,هیئت علمی ,کارشناسی ارشد ,افزود دانشگاه فرهنگی